Hakkımda

Yücel ; 1982 Artvin doğumlu, 3 yaşından  üniversite yıllarına kadar Bursa’da yaşadı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi (İngilizce) İktisat Bölümü’nden 2004 yılında mezun oldu. Aynı Üniversite’nin Sosyal Bilimler Enstitüsü, Para, Sermaye Piyasaları ve Finansal Kurumlar Ana Bilim Dalı’nda İslami Finans üzerine yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Çok iyi derecede İngilizce bildiğini iddia eder.

2004’te beyaz yakalı olarak iş hayatına atıldı, 10 yıl boyunca Katılım Bankacılığı sektörünün dış ticaret, kambiyo, pazarlama gibi farklı birimlerinde tecrübe kazandı, insanlarla ilişkilerini geliştirdi, gözlemlerde bulundu, hatıra biriktirdi. Eylül 2014’te Bankacılık sektöründen ayrıldı ve Finans Danışmanlığı ile iştigal etmeye başladı.

Kendisine Allah’ın bir lütfu olduğuna inandığı Hümeyra hanım ile evli ve dünyalar güzeli Dilruba Zeynep’in babasıdır.

Yücel, bilginin dünyadaki en kıymetli nesne olduğuna inanır, araştırmayı, irdelemeyi ,fikir üretmeyi sever. Okumaya çok düşkündür, özellikle de tarih, divan şiiri, klasik edebiyat ve finans sahalarında okumadan duramaz. Fikirlerde ayırım gözetmez; Fuzuli’yi ve Dostoyevski’yi , Nazım’ı ve Necip Fazıl’ı aynı derecede sever. Sahaf sahaf dolaşıp eski/nadir kitap aramak en büyük tutkularındandır. Hatırı sayılır bir kütüphaneye sahiptir.

Modern deyimle yaşam mottosu ‘’İdrakin seni terk edinceye kadar öğren’’ dir.

32 yaşına kadar bilgi/tecrübe/irfan kabını doldurmaya gayretle devam eden Yücel; kendi deyimiyle yarınlar için enerji depoladığı bir zaman diliminde, küçük kızıyla ilgilenmek durumunda kaldığı uzun geceler boyu uykusuz kaldığı dönemlerde; deyim yerindeyse   artık kabın taşmaya başladığını fark etmiş ve hem taşanların ziyan olmaması hem de gelecek zamana –naçizane- kendinden bir şeyler bırakabilmek ümidiyle düşüncelerini/fikirlerini/tecrübelerini/şiirlerini yazı kalıbına dökme ve başka insanlarla paylaşma ihtiyacı hissetmiştir.

Teveccüh edip te bu sitede okuduklarınız /okuyacaklarınız işte bu ihtiyacın ürünleridir.

‘’Öğrendim ki ,tükenmez bir hazine imiş gayret,

Biz gayret edelim Hüda etsin bize inayet‘’

 

1 Yorum on Hakkımda

Görüşünüzü paylaşın